Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Małżeństwa nie ma, do podziału zostały długi

29 marca 2019 | Prawo

Sąd wyjaśnił, że przy rozliczeniach między byłymi małżonkami i podziale majątku nie odlicza się kredytu hipotecznego od wartości rynkowej mieszkania. Renata Krupa-Dąbrowska

 

W czwartek Sąd Najwyższy orzekał w sprawie podziału majątku między rozwiedzionymi małżonkami z Pabianic. Przesądził, że w tym przypadku od wartości rynkowej mieszkania nie odlicza się zadłużenia hipotecznego.

Była to odpowiedź na pytanie prawne Sądu Okręgowego w Łodzi. Rozstrzygał on spór między byłymi małżonkami Ewą i Gracjanem Z. Kupili oni w trakcie trwania małżeństwa za kredyt hipoteczny mieszkanie warte 127 tys. zł. Kredyt wyniósł 48 tys. zł. Niestety, nie udało się im spłacić go w całości.

Po rozstaniu doszło między byłymi już małżonkami do sporu dotyczącego mieszkania. Musiał go rozstrzygnąć sąd rejonowy, który doszedł do wniosku,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament