Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Regiony przyjazne biurowcom

29 marca 2019 | Nieruchomości - Rynek komercyjny | Aneta Gawrońska
źródło: AdobeStock

W miastach regionalnych inwestują także wielkie znane z inwestycji w Warszawie firmy. 
Budują nowocześnie, ekologicznie, ale niżej niż w stolicy.

Z analiz firmy doradczej Savills wynika, że całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na głównych rynkach poza stolicą – w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i Szczecinie to 4,9 mln mkw. (dane na koniec 2018 r.).

– Największym rynkami biurowymi w regionach jest Kraków z 1,26 mln mkw. biur – podaje Piotr Skuza, menedżer regionalny z działu powierzchni biurowych w Savillsie. – We Wrocławiu jest 1,05 mln mkw. powierzchni. W tych miastach w 2018 roku oddano również najwięcej nowej powierzchni, to odpowiednio 155,2 tys. i 146, 6 tys. mkw. Także tam powstaje najwięcej biur: 247 tys. mkw. w Krakowie i 222 tys. mkw. we Wrocławiu.

Kolejnymi pod względem wielkości rynkami są Trójmiasto (775 tys. mkw.), Katowice (519,3 tys. mkw.), Poznań (479,1 tys. mkw.) i Łódź (468,9 tys. mkw.). Dwa najmniejsze rynki, jak podaje Piotr Skuza, to Lublin (194,3 tys. mkw.) i Szczecin (159,4 tys. mkw.).

Budowy i rozbudowy

Dyrektor z Savillsa wskazuje, że od początku roku zostały ukończone lub niedługo zostaną oddane do użytku takie inwestycje jak V Offices (21,7 tys. mkw., AFI...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament