Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brexit po turecku

29 marca 2019 | Świat | Jędrzej Bielecki

Rozwód Brytyjczyków z Brukselą nabiera nowych kształtów. Najpewniej skończy się na unii celnej z kontynentem. To mniej, niż UE wiąże z Ukrainą.

 

Nadzieja umiera ostatnia, przynajmniej u Theresy May. Premier w czwartek wciąż nie wykluczała, że następnego dnia podda pod głosowanie umowę rozwodową, którą negocjowała z Unią przez ponad dwa lata. Zgodnie z ustaleniami szczytu Unii z ubiegłego tygodnia, jeśli Izba Gmin nie ratyfikuje w tym terminie porozumienia, Wielka Brytania 12 kwietnia teoretycznie wychodzi ze Wspólnoty bez żadnego porozumienia.

Dymisja May

Aby przekonać rebeliantów we własnym ugrupowaniu, May w środę zapowiedziała, że ustąpi ze stanowiska, kiedy jej umowa zostanie zatwierdzona. W takim układzie przypuszczalnie bardziej sceptyczny wobec Unii polityk torysów stanąłby na czele rządu, aby wynegocjować przyszłe zasady współpracy z Unią.

Szansa na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament