Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europa czeka na rozstrzygnięcia w Kijowie

29 marca 2019 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Nie ma niebezpieczeństwa reorientacji geopolitycznej na Ukrainie – mówi Kai-Olaf Lang, ekspert berlińskiego rządowego think tanku Wissenschaft und Politik.

 

Wynik wyborów na Ukrainie, prezydenckich i parlamentarnych, ma wielkie znaczenie dla Polski i krajów naszego regionu. Ale czy ma znaczenie dla całej Europy?

Wybory na Ukrainie są jednymi z najważniejszych w tym roku w Europie. Ich wynik będzie miał wpływ na przeprowadzenie dalszych kluczowych reform i konsolidacji kraju. Od tego zależy także zbliżenie Ukrainy do UE.

Unii na tym zbliżeniu naprawdę zależy?

Europa jest obecnie zajęta sama sobą. W tej sytuacji wiele krajów członkowskich odnosi się sceptycznie do dalszych obietnic wobec Ukrainy w postaci chociażby perspektywy członkostwa. Oczekiwania są raczej związane z wypełnieniem umowy stowarzyszeniowej bez obietnic na wyrost. Konsekwentna kontynuacja reform po wyborach może jednak zaowocować większym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament