Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nagrodą podziel się z fiskusem

29 marca 2019 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Wygrane w konkursach sportowych organizowanych na firmowym festynie trzeba opodatkować – twierdzi skarbówka. przemysław wojtasik

Żelazko za sukces w przeciąganiu liny i torby za zwycięstwo w meczu siatkówki. Dla fiskusa to korzyści majątkowe, które należy opodatkować.

Przekonała się o tym spółka produkująca sprzęt gospodarstwa domowego, która co roku organizuje zakładowy festyn. Zapraszani są pracownicy wraz z rodzinami, osoby współpracujące z firmą, kontrahenci, przedstawiciele lokalnych władz. Udział jest dobrowolny.

Główny cel imprezy to integracja. Są na niej występy artystyczne, pokaz sztucznych ogni, dużo atrakcji dla dzieci. A także obfite menu: kiełbasa, pierogi, bar z piwem.

Goście biorą też udział w sportowych i zręcznościowych konkursach, np. przeciągania liny, czy meczach siatkówki. Zwycięzcy dostają nagrody: koszulki, torby, słuchawki, żelazka, elektryczne szczoteczki. Ich wartość nie przekracza 200 zł.

Dla kogo korzyści

Spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament