Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem

29 marca 2019 | Podróże
źródło: AdobeStock

poradnik | Zamiast planować wycieczkę z biurem podróży, można wziąć plecak, spakować najpotrzebniejsze rzeczy 
i polecieć na weekend gdziekolwiek się chce. Jak przygotować taki „niezorganizowany" wyjazd?

Plusów wyjazdu bez biura podróży jest wiele: brak sztywnego programu, którego trzeba się trzymać, elastyczność w wyborze godzin zwiedzania, możliwość zmiany planów w ostatniej chwili, a także brak piekielnych współtowarzyszy, jakich można spotkać niemal na każdej zorganizowanej wycieczce.

– Można też lepiej poznać klimat miasta i jego zakamarki – mówi pani Marzena, która raz na trzy miesiące zwiedza w ten sposób jedno europejskie miasto. – W biurach podróży mamy autokar, który podwozi nas pod samą bramę miejsca, które mamy odwiedzić. Jeśli jedziemy na własną rękę, musimy tam sami dotrzeć: komunikacją miejską lub pieszo. W ten sposób dowiadujemy się więcej o codziennym życiu mieszkańców miasta.

Co ważne, w przypadku niezorganizowanego wyjazdu wszystko musimy przygotować sami, co powoduje, że nie musimy zgadzać się na kompromisy („Mediolan odwiedzimy innym razem"), lecz tak ułożyć program wycieczki, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej. Już na etapie planowania możemy więc ominąć zwiedzanie katedry w zamian za godzinny spacer śladem najlepszych rurek z kremem.

Bilet na samolot lub autobus

Jak przygotować się do takiego wyjazdu? Przede wszystkim musimy zdecydować, jaki będzie cel naszej podróży. Może być to miejsce, które zawsze chcieliśmy zobaczyć (np. słynną krzywą wieżę w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament