Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koalicja przeciw zasiłkom

02 kwietnia 2019 | Ekonomia | Anna Słojewska
źródło: Rzeczpospolita

Polacy pracujący wcześniej w innych państwach UE nie będą mieli prawa do dłuższego okresu pobierania zasiłków dla bezrobotnych. Zablokowała je... polska branża transportowa.

 

Polski rząd wstrzymał się w głosowaniu nad nowym rozporządzeniem o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej, tym samym blokując jego przyjęcie. Obawiał się tej części nowego prawa, która mogłaby doprowadzić do konieczności płacenia wyższych składek społecznych za część pracowników delegowanych w innych państwach UE.

Przeciw rozporządzeniu były Niemcy, Austria, Szwecja, Dania, Belgia, Holandia, Luksemburg i Czechy. Wstrzymały się Polska, Węgry i Malta. To egzotyczna koalicja, bo w sprawach polityki społecznej tym krajom jest zupełnie nie po drodze i w tej sprawie zachowały się podobnie, ale z zupełnie różnych pobudek. Gdyby Polska zmieniła zdanie, nowe rozporządzenie zostałoby przyjęte, bo do większości kwalifikowanej brakowało zaledwie 3,1 proc. głosów, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11321

Wydanie: 11321

Spis treści
Zamów abonament