Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy podatnik może korygować ceny transferowe

12 sierpnia 2019 | Podatki i księgowość | Aneta Grzyb

Od 2019 roku korekta cen stosowanych w transakcjach z podmiotem powiązanym powinna być ujęta dla celów podatku dochodowego w roku, którego dotyczy. Konieczne jest jednak spełnienie warunków zdefiniowanych w znowelizowanych przepisach.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 24 czerwca 2019 r. (0111-KDIB1-2.4010.98.2019.5.AW).

Z wnioskiem o wydanie interpretacji wystąpiła spółka z o.o., której jedynym udziałowcem jest holenderska spółka NIH BV. Podstawową działalnością wnioskodawcy jest produkcja tzw. struktur tymczasowych (np. namiotów handlowych, hal magazynowych) oraz w mniejszym zakresie ich wynajem.

Wnioskodawca przeprowadza transakcje z podmiotami powiązanymi, w tym przede wszystkim sprzedaje wyprodukowane struktury tymczasowe do podmiotów z grupy, pełniąc w tym zakresie funkcje producenta o ograniczonym ryzyku (contract manufacturer). Zgodnie z polityką cen transferowych grupy, ustalono stały algorytm kalkulacji ceny w przedmiotowej transakcji sprzedaży wyrobów gotowych. Cena jest kalkulowana poprzez powiększenie ustalonej bazy kosztowej o kilkuprocentowy narzut marży zgodnie z zasadą ceny rynkowej.

W ciągu roku dla bieżących transakcji sprzedaży cena ustalana jest na podstawie prognozowanych kosztów na bazie dostępnych danych, zgodnie z najlepszą wiedzą wnioskodawcy i podmiotów z grupy. Po zakończeniu roku obrotowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament