Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus popiera dbanie o wygląd

12 sierpnia 2019 | Prawo | Monika Pogroszewska

Prezenterka odliczy wydatki na wizytę u fryzjera i kosmetyczki, ale na ubrania, w których pojawia się na wizji, już nie.

 

Fiskus pozwala prezenterce odliczyć wydatki na fryzurę i makijaż, jeśli wykaże, że zostały poniesione w dniu występu. Nie wrzuci jednak w koszty wydatków na ubrania i buty, bo mają charakter osobisty. Skarbówka argumentuje, że nie tylko przedsiębiorcy, ale też np. nauczyciele i urzędnicy muszą dbać o wygląd.

Taką odpowiedź otrzymała podatniczka, która w styczniu 2019 r. założyła działalność gospodarczą, polegającą na prowadzeniu w telewizji programów dotyczących mody i urody. Charakter programu wymaga od prowadzącej nienagannego wizerunku, jednak zamawiający nie zapewnia jej ubrań. Dlatego sama je kupuje. Korzysta także z usług kosmetyczki i fryzjera. Dodatkowo omawia w trakcie audycji efekty tych zabiegów. Zapytała, czy może odliczyć wydatki na zakup ubrań, butów, ułożenie fryzury (usługi fryzjerskie), zakup...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament