Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piłkarz może zostać uznany za podatnika VAT

12 sierpnia 2019 | Podatki i księgowość | Tomasz Dziadura

Klub piłkarski ma prawo odliczenia podatku naliczonego z tytułu usług sportowych 
i marketingowych nabywanych od zawodnika prowadzącego samodzielną działalność gospodarczą.

Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 10 lipca 2019 r. (0114-KDIP1-1.4012. 249.2019.1.KOM).

Wnioskodawca jest klubem piłkarskim, czynnym podatnikiem VAT w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, klub planuje zawierać z zawodnikami piłki nożnej umowy o świadczenie usług, polegających na profesjonalnym uprawianiu sportu oraz usług reklamowych i marketingowych, uwzględniających prawo do wykorzystania wizerunku zawodnika do celów promocyjnych i reklamowych. Sportowcy, świadcząc swoje usługi, będą występować jako przedsiębiorcy wykonujący na własny rachunek indywidualną działalność gospodarczą, prowadzoną na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Zgodnie z postanowieniami kontraktów zawieranych z zawodnikami, jak również regulaminów, każdy z piłkarzy ma ponosić ryzyko gospodarcze związane z prowadzoną działalnością. To zawodnik będzie bowiem odpowiedzialny wobec klubu oraz osób trzecich za rezultat prowadzonej działalności, jak również za szkody...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament