Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiana w MSWiA

12 sierpnia 2019 | Kraj | Grażyna Zawadka
Mariusz Kamiński jest mało aktywny medialnie  i od miesięcy nie pokazuje się publicznie
źródło: reporter
Mariusz Kamiński jest mało aktywny medialnie i od miesięcy nie pokazuje się publicznie

W tym roku zwolniło się 3,2 tys.funkcjonariuszy, przyjęto 1,8 tys. Policji grozi kadrowy kryzys. Nowego ministra czekają stare problemy.

Dymisja Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu pociągnęła za sobą roszady w rządzie. Jego miejsce zajmie Elżbieta Witek, dotychczasowa szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (po zaledwie dwóch miesiącach kierowania nim), a z kolei resort obejmie Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych. Już na wejściu „przywita" go problem odejść z policji.

– Jest już blisko 6 tys. wakatów, i coraz mniej chętnych, by wstąpić do policji. Rząd powinien podjąć jeszcze w tym roku realne działania, żeby zapobiec zbliżającemu się kryzysowi kadrowemu – mówi „Rzeczpospolitej" Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów.

O 900 chętnych mniej

To już wyraźny trend: liczba chętnych do policji spada. W pierwszym półroczu tego roku akces do służby zgłosiło blisko 8 tys. osób – to o ponad 900 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji, które poznała „Rzeczpospolita". Wymowny jest i inny fakt: w minionym półroczu ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament