Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciech zatrzyma produkcję sody w rumuńskich zakładach

12 sierpnia 2019 | Ekonomia | Tomasz Furman
Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu, informuje,  że spółka prowadzi obecnie szczegółowe analizy dotyczące dostępnych opcji pozyskania tańszego surowca  dla rumuńskich zakładów.
źródło: materiały prasowe
Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu, informuje, że spółka prowadzi obecnie szczegółowe analizy dotyczące dostępnych opcji pozyskania tańszego surowca dla rumuńskich zakładów.

Powodem takiej decyzji jest 135-proc. podwyżka ceny pary technologicznej, co uniemożliwia prowadzenie rentownej działalności.

 

Ciech planuje od 18 września wstrzymać produkcję sody w jednej ze swoich czterech fabryk zajmujących się prowadzeniem tej działalności. Chodzi o zakłady zlokalizowane w rumuńskiej Govorze. Bezpośrednią przyczyną podjęcia takiej decyzji jest wypowiedzenie dotychczasowej umowy na dostawy pary technologicznej przez elektrociepłownię CET Govora, jedynego dostępnego dostawcę tego surowca do zakładów giełdowej spółki.

Zaproponowana przez niego nowa cena jest wyższa aż o około 135 proc. (wliczając cenę certyfikatów CO2) niż określona w 2018 r. Dodatkowo ma nastąpić ograniczenie dostaw o około 20 proc. Według Ciechu to skutecznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament