Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wynajem tylko pod kontrolą

12 sierpnia 2019 | Życie Regionów | Michał Stankiewicz
autor zdjęcia: Karol Kacperski
źródło: Rzeczpospolita

Niekontrolowane wykorzystywanie mieszkań pod najem widzimy szczególnie w Gdańsku i Sopocie, choć ja widzę to już nawet w rodzinnych stronach – Juracie, Jastarni. Muszą powstać regulacje prawne dające większe kompetencje samorządom – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Jest pan zadowolony z mijającego sezonu? Pomorskie to ważny region turystyczny.

Zobaczymy jak będą się kształtować sierpień i wrzesień, które na Pomorzu są zawsze dobrym okresem, zwłaszcza dla turystyki kwalifikowanej. Mam na myśli turystów uprawiających sporty wodne, tych co lubią zabytki Gdańska czy też Malborka, ale i przyrodę Kaszub czy Żuław. Teraz widzimy ich mnóstwo, ale na liczby poczekajmy do końca września.

Na co stawiacie w tym roku? Jakie są główne produkty turystyczne Pomorskiego?

Widzę zainteresowanie turystyką rowerową i kajakową. Taką, która wymaga aktywności od samego turysty. Z drugiej strony odczuwamy wymagania samych turystów wobec naszej infrastruktury i logistyki związanej z ruchem turystycznym. Cieszę się, bo to oznacza, że decyzje dotyczące rozbudowy infrastruktury, które podejmowaliśmy kilka lat temu, były dobre.

Jakie to były decyzje?

Na przykład budowa szlaków kajakowych, gdzie łączne koszty rozbudowy wynoszą około 51 mln zł. Samorządy biorące w tym udział dostają dofinansowanie z RPO, w sumie aż 43 mln zł. Powstaje kompletna infrastruktura wokół spławnych rzek. Przy szlakach rowerowych łączna wartość projektów sięga 150 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 87 mln zł. To produkty nieukończone, do 2022 roku muszą być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament