Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koalicja Polska może stać się partią

12 sierpnia 2019 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
źródło: EAST NEWS

Po wyborach możemy stworzyć koalicję z każdym, kto spełni nasze postulaty programowe – mówi Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.

Kiedy PSL przestał być dla pana organizacją przestępczą?

Kiedy po czterech latach okazało się, że nikt nie został skazany. Z tego można wysnuć dwa wnioski: PSL nie jest organizacją przestępczą albo że jeśli jest, to w takim razie ci, którzy ich nie zamknęli, są szefami tej mafii.

Wymiar sprawiedliwości, na czele którego stoi Zbigniew Ziobro?

Nie. Na czele wszystkiego stoi prezes Jarosław Kaczyński, dlatego że taki jest ustrój. Wódz rządzącej partii ma władzę absolutną. Porozumienie, które zawarłem z PSL, i postulaty programowe doprowadzą do tego, że taki ustrój, system postmagdalenkowy, który daje partiom politycznym władzę absolutną nad obywatelami, przestanie istnieć. Jeżeli przez cztery lata partia, która posiada wszelkie instrumenty: prokuraturę, policję, wymiar sprawiedliwości, nie zamyka ludzi, których sama wcześniej oskarżała o korupcję, to z tego wniosek, że albo to są niewinni, albo są w zmowie.

Dlaczego wybrał pan akurat współpracę z PSL?

W pierwszej kolejności byłem w partii mającej największe moce, czyli w Prawie i Sprawiedliwości. Rozmawiałem z prezesem Kaczyńskim o postulatach, o zmianie ordynacji wyborczej na model mieszany – żeby minimum połowa Sejmu była wybierana w jednomandatowych okręgach wyborczych. Nie doszedłem do innych postulatów. Pan prezes...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament