Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspieranie edukacji uczniów było bezpodstawne

12 sierpnia 2019 | Życie Regionów | Danuta Frey

Gmina mogła organizować bezpłatny transport i opiekę przedszkolakom i dzieciom ze szkół podstawowych spoza jej terenu, ale nie mogła podejmować uchwały w tej sprawie.

 

Uchwała Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych z 26 marca 2018 r. w sprawie określenia zasad dowozu uczniów do przedszkoli i szkół, wobec których gmina Ustrzyki Dolne nie ma ustawowego obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu, została podjęta na wniosek burmistrza Ustrzyk Dolnych. Liczyła tylko osiem paragrafów, ale regulowała ważką społecznie kwestię. Przyznawała prawo do bezpłatnego transportu w ramach komunikacji publicznej dzieciom zamieszkałym poza obszarem administracyjnym gminy, uczęszczającym do szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest gmina Ustrzyki Dolne. Taki transport miał przysługiwać, bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament