Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezrobocie spada także w niższych grupach wiekowych

12 sierpnia 2019 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska

Dzięki doskonałej sytuacji 
na rynku pracy bezrobocie wśród osób młodych zmniejszyło się prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich sześciu lat. Ale osoby 
bez wykształcenia wciąż 
mają problemy.

 

W I kwartale tego roku stopa bezrobocia wśród Polaków w wieku 19–24 lat sięgała 9,8 proc. – wynika z ostatnich Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności. To całkiem sporo na tle średniej w Polsce, która wynosi 3,9 proc.

Warto jednak podkreślić, że w ciągu ostatnich lat sytuacja młodych na rynku pracy poprawiła się w sposób wprost spektakularny. W I kwartale 2013 r. bezrobocie sięgało aż 28,5 proc.

Całkiem nieźle wypadamy też na tle krajów Unii Europejskiej. Okazuje, że pod tym względem plasujemy się mniej więcej w środku stawki, mniejsze problemy ze znalezieniem pracy mają absolwenci szkół w Czechach (w grupie 19–24 lata bezrobocie wynosi tylko 4,9 proc.) i Niemczech (5,2 proc.). Za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11430

Wydanie: 11430

Spis treści
Zamów abonament