Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ważna jest kompleksowa obsługa

04 października 2019 | Biznes
źródło: Rzeczpospolita

Zelektronizowanie udzielania zamówień publicznych, jednolity plik kontrolny, czy możliwość zawarcia spółki przy wykorzystaniu wzorca umowy i formularza zawartego w systemie teleinformatycznym oraz opatrzenie go podpisem elektronicznym zmieniło otoczenie, w którym poruszają się przedsiębiorcy – mówi adwokat Jarosław Klimont.

Pana kancelaria kończy 20 lat. Czym w tym okresie zajmowała się, w szczególności wobec towarzyszących na co dzień zmian w systemie prawnym?

Kancelaria działa od 1999 r., świadcząc usługi na rzecz klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych, koncentrując się w szczególności na obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Kancelaria oferowała i oferuje szeroki zakres usług doradczych, czynnie uczestniczy w procesach sądowych, będąc aktywnym obserwatorem, ale i uczestnikiem przemian, jakie miały miejsce w systemie prawnym.

Na przestrzeni tych 20 lat, ustawodawca dokonywał wielu, nie zawsze trafnych zmian legislacyjnych, mających wpływ na wiele dziedzin prawa, również w zakresie prowadzenia działalności przez przedsiębiorców. Największą bolączką polskiego systemu prawnego, jakiej doświadczałem przez te lata była – i nadal jest – przewlekłość postępowania w sprawach gospodarczych. Z założenia postępowania takie powinny być szybkie, jednakże rzeczywistość nie idzie w parze z tym postulatem. Myślę, że powołanie w 1989 r. sądów gospodarczych (wydziałów gospodarczych w sądach powszechnych), a tym samym specjalizacja sędziów orzekających w sprawach gospodarczych, było zabiegiem trafnym, jednak już wprowadzenie odrębności w postępowaniu cywilnym dotyczącym tych spraw wprowadziło wiele zamieszania. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11475

Wydanie: 11475

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament