Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Centra onkologii nie wyleczą piersi

04 października 2019 | Prawo co dnia | Karolina Kowalska

Zamiast 50 ośrodków kompleksowo leczących raka piersi powstanie najwyżej kilka, i to poza centrami onkologii. Wszystko przez zbyt restrykcyjne kryteria NFZ.

 

Jeszcze latem Ministerstwo Zdrowia zapowiadało utworzenie od 40 do 50 breast cancer units (BCU), czyli ośrodków kompleksowo leczących raka piersi. Jednak zdaniem ekspertów kryteria opublikowanego pod koniec września zarządzenia prezesa NFZ w sprawie warunków umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych spełni zaledwie kilka placówek, głównie szpitali wojewódzkich.

– Nie spełnia ich wiele centrów onkologii, które leczą 80 proc. przypadków nowotworów piersi i z których wiele już dziś prowadzi BCU spełniające normy międzynarodowe, np. Europejskiego Towarzystwa Mastologicznego EUSOMA – mówi prof. Adam Maciejczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii (DCO).

– Mój ośrodek nie spełnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11475

Wydanie: 11475

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament