Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Banki zachęcają do oszczędzania, ale ściągają prowizje, gdzie się da

10 października 2019 | Moje pieniądze | Ewa Bednarz
źródło: Rzeczpospolita

Coraz mniej jest bezwarunkowo darmowych kont i kart do nich. Nie zawsze wystarczy zawarcie kilku transakcji, aby bank nie ściągnął opłaty.

 

Najbardziej dokuczliwe jest to dla osób młodych, które ukończyły 26 lat i nie mogą już korzystać ze zniżek dla studentów, a wpływy mają wciąż niewysokie. Tracą też mało aktywni klienci.

Od lat najdroższym kontem jest Citikonto, które kosztuje 15 zł miesięcznie, a opłatę zmniejszy do 3 zł wpływ na konto co najmniej 3,5 tys. zł. Niższy – 2 tys. zł, pozwoli zapłacić nie 15, ale 8 zł. To też dużo. Jeszcze większe wymagania ma bank co do konta Citi Priority. Osoby, które założyły konto po 8 sierpnia ubiegłego roku lub zamieniły inne konto na Citi Priority, nie będą płaciły za jego prowadzenie 30 zł miesięcznie tylko wtedy, gdy będą miały co najmniej 5 tys. zł wpływu na rachunek lub średnie saldo na wszystkich rachunkach w Citibanku w wysokości 30 tys. zł. Klienci, którzy założyli rachunek wcześniej, muszą mieć dodatkowo kartę kredytową lub podpisaną umowę o kredyt.

Wysokie prowizje za prowadzenie bankowych rachunków pobierają Getin Bank i Bank Millennium. Niespełnienie warunków, które narzucają oba banki, skutkuje potrąceniem z konta co miesiąc 8 zł. Pierwszy z banków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11480

Wydanie: 11480

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament