Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiatraki napędzą politykę klimatyczną Brukseli

10 października 2019 | Ekonomia i rynek

Organizacja Wind Europe zapowiada szybki rozwój energetyki wiatrowej. Miałaby ona umożliwić realizację celów UE na 2030 r.: 32 proc. udziału OZE w zużyciu energii. MARIUSZ JANIK

 

– Już dzisiaj widać, że energetyka wiatrowa w przyszłej dekadzie stanie się motorem napędzającym dekarbonizację gospodarek UE dążącej w perspektywę 2050 r. do całkowitej neutralności – twierdzi w rozmowie z „Rzeczpospolitą" Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

„W ciągu najbliższych pięciu lat Europa może zainstalować 90 GW w nowych instalacjach wiatrowych, jeśli rządy przyjmą klarowne i ambitne programy rozbudowy oraz rozwiążą problemy związane z pozwoleniami na budowę i inwestowanie w sieci przesyłowe" – czytamy w raporcie „Wind Energy in Europe: Outlook to 2023". „To dałoby Europie w sumie 277 GW zainstalowanych mocy do 2023 r." – konkludują analitycy organizacji.

Jest też scenariusz mniej ambitny, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11480

Wydanie: 11480

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament