Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kusimy coraz lepszą ofertą

10 października 2019 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Szkielet transportu zbiorowego stworzy kolej, którą uzupełnią autobusy. To zagwarantuje wygodne podróże po kraju
– mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. wykluczenia komunikacyjnego. michał niewiadomski

 

PKP chwali się wzrostem przewiezionych pasażerów i przetoczonego ładunku cargo. Jak to wygląda w liczbach?

Statystyka jest po naszej stronie, szczególnie w przewozach pasażerskich. W porównaniu z 2015 r. polscy kolejarze przewieźli o 30 mln pasażerów więcej. W 2018 r. było to 310 mln pasażerów. Wygląda na to, że 2019 będzie kolejnym rokiem zwyżek, nie tylko dla PKP InterCity, ale też przewoźników regionalnych czy aglomeracyjnych, którzy zasługują na pochwałę za swoją ciężką pracę.

I w tym kierunku chcemy podążać, rozwijając ofertę przewozów pasażerskich. Pamiętamy też o przewozach towarowych, bo to gospodarczy krwiobieg. Tutaj wzrost jest mniej spektakularny, ale tendencja jest stała. W segmencie intermodalnym, który rośnie dynamicznie, możemy myśleć pozytywnie o przyszłości i realizować przedsięwzięcia, które mają poprawić atrakcyjność tego segmentu. Mam na myśli programy terminalowe realizowane przez PKP SA i PKP Cargo. Chodzi też o zakup 1200 platform do przewozu kontenerów przez PKP Cargo. Nie było takiego zamówienia od wielu lat. To sprawi, że będziemy bardziej konkurencyjni.

Wszystko to jest możliwe, bo realizujemy Krajowy Program Kolejowy (KPK) wart 76 mld zł. Jego celem jest zwiększenie przepustowości torów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11480

Wydanie: 11480

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament