Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

10 października 2019 | Poradnik Frankowicza
wniosku o wydanie zaświadczenia w przedmiocie informacji o udzielonym kredycie
źródło: Rzeczpospolita
wniosku o wydanie zaświadczenia w przedmiocie informacji o udzielonym kredycie
wniosku o zwrot opłaty z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego
źródło: Rzeczpospolita
wniosku o zwrot opłaty z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

11. Kto powinien prowadzić moją sprawę?

Decydując się na powierzenie prowadzenia naszej sprawy prawnikowi, oczekujemy profesjonalizmu, rzetelności i kompetencji od osoby, która ma reprezentować nasze interesy. Niezwykle istotne jest także poczucie bezpieczeństwa, że osoba zajmująca się naszą sprawą podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na wypadek błędu w prowadzonej sprawie (np. uchybienia terminowi na złożenie apelacji).

Obecnie na rynku oprócz kancelarii prawnych radców prawnych lub adwokatów, występują także firmy odszkodowawcze, niekiedy używające nazwy kancelarie prawnicze czy odszkodowawcze. Te ostatnie, to spółki prawa handlowego, najczęściej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o najniższym kapitale zakładowym w wysokości 5 tys. zł i ogólnokrajowym zasięgu działania.

Powierzając los naszej sprawy takiemu podmiotowi, tracimy kontrolę nad tym, kto prowadzi naszą sprawę i kto finalnie odpowiada za ewentualne uchybienia w jej prowadzeniu. Firma odszkodowawcza, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka akcyjna może np. ogłosić upadłość na każdym etapie naszego postępowania sądowego, a przecież z tą spółką podpisujemy umowę na świadczenie pomocy prawnej. Spółka ta pośredniczyć też będzie w przekazywaniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11480

Wydanie: 11480

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament