Nawet pięć godzin przerwy w ciągu dnia pracy
System przerywany pozwala wyeliminować nieefektywny czas pracy, podczas którego zapotrzebowanie na pracę jest mniejsze. Zapobiega też zatrudnianiu dodatkowego personelu.
Przerywany czas pracy jako system czasu pracy jest stosunkowo mało popularny wśród pracodawców. Tymczasem w przypadku firm, których działalność opiera się na świadczeniu usług jedynie w określonych godzinach (najczęściej porannych i popołudniowych), może się on stać alternatywą dla pracy zmianowej.
Przerywany czas pracy można jednak wprowadzić jedynie, gdy uzasadnia to rodzaj pracy lub jej organizacja. Takim systemem czasu pracy mogą zostać objęci np. kierowcy autobusów szkolnych czy pracownicy instytucji kultury.
Jedna dłuższa pauza
Przerywany czas pracy to system czasu pracy, w którym pracownik świadczy pracę według ustalonego z góry rozkładu przewidującego jedną przerwę w ciągu doby. Tej przerwy nie wlicza się do czasu pracy, ale za jej czas pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta