Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy bardziej świadome korzyści z dbania o bezpieczeństwo pracowników

24 października 2019 | Kadry i Płace | Rafał Jędruchniewicz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił 27 sierpnia br. raport podsumowujący rok 2018 w zakresie składki na ubezpieczenie wypadkowe. Wynika z niego m.in., że mniej przedsiębiorców zostało ukaranych podwyższeniem stopy procentowej składki na to ubezpieczenie.

Konstrukcja składki wypadkowej jest interesująca ze względu na to, że jest zróżnicowana dla przedsiębiorców. Ma to na celu motywowanie pracodawców do zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków pracy.

Na wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe wpływa liczba osób zatrudnionych w warunkach zagrożenia oraz liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy. Powyższe dane skalkulowane z ogólną liczbą zatrudnionych oraz rodzajem działalności wykonywanej przez firmę mogą mieć wpływ na obniżenie lub podwyższenie stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe.

ZUS IWA 2018 w liczbach

Z danych ZUS...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11492

Wydanie: 11492

Spis treści

Dodatki Jednodniowe

Nieprzypisane

Zamów abonament