Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rusza wojna o e-widza

12 listopada 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Pękł worek z nowymi serwisami strumieniującymi filmy i seriale w internetowej sieci. Po Apple TV Plus rusza Disney Plus. Co czeka polskiego widza?

 

Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google – grupa technologicznych gigantów zwana FAANG dominuje na globalnym rynku serwisów streamingowych z filmami i serialami i nie zmieni się to w perspektywie pięciu lat – przewiduje firma analityczna Ovum. Jej zdaniem FAANG nie zagrożą serwisy amerykańskich studiów producenckich, tzw. mejdżersów. Co prawda udział wielkiej piątki w rynku płatnego wideo (SVoD) obniżyć może się z 63 proc. do 60 proc., ale za to ich pozycja w serwisach z reklamami (AVoD) powiększyć ma się z 39 proc. do 40 proc.

FAANG ma utrzymać udziały, choć na ekranach domowych urządzeń pojawia się właśnie Disney Plus, a do wojny o czas i zaangażowanie widza przystępują na nowo Warner Bros, NBC, ITV czy Discovery.

Kogo zniszczy ta wojna

Zdaniem ekspertów VoDowa wojna gigantów przyspieszy spadki w tradycyjnej telewizji płatnej, a w szczególnie trudnej sytuacji będą najmniejsze platformy. Dowody? Playstation zamyka serwis Vue, Walmart ponoć szuka kupca na Vudu, w Polsce z sieci zniknął Showmax koncernu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11506

Wydanie: 11506

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament