Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepodległość świętowana w mgle rac i osobno

12 listopada 2019 | Kraj | Marek Kozubal

Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w Marszu Niepodległości, bez udziału oficjalnej delegacji rządowej, za to z mocną reprezentacją środowisk skrajnie narodowych.

W 101. rocznicę odzyskania niepodległości w całym kraju odbyły się okolicznościowe uroczystości. Przybrały one różne formy. W Warszawie 22 tys. sportowców wzięło udział w Biegu Niepodległości, tysiące osób uczestniczyło w festiwalu na Krakowskim Przedmieściu – w trakcie której można było odwiedzić sceny: taneczną, muzyczną i strefę dla dzieci.

W ogrodzie Saskim Muzeum Historii Polski zorganizowało Przystanek Niepodległość. Park zamienił się w planszę do gry „Drogi do niepodległości" („Rzeczpospolita" miała patronat nad wydarzeniem). Odbywały się pokazy grup rekonstrukcyjnych, pikniki wojskowe. Pomniki ojców założycieli niepodległej tonęły w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11506

Wydanie: 11506

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament