Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radny-wuefista straci pracę przez reformę oświaty

12 listopada 2019 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Rada miejska nie mogła odmówić dyrektorowi szkoły zgody na rozwiązanie umowy z nauczycielem, który był jednocześnie radnym.

Dyrektor szkoły podstawowej zwrócił się do rady miejskiej o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Wojciechem P., będącym jednocześnie pracownikiem. W uzasadnieniu wskazał, że radny jest zatrudniony w szkole na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. W szkole pracuje obecnie siedmiu nauczycieli tego przedmiotu. Dalej dyrektor wyjaśnił, że w czerwcu 2019 r. naukę ukończą uczniowie z ostatniego rocznika gimnazjum – 5 oddziałów – oraz uczniowie klas ósmych – 3 oddziały. Przybędzie tylko jedna klasa czwarta. Placówka traci więc 7 oddziałów, w których poszczególne przedmioty prowadzą nauczyciele specjaliści. Nie będą też funkcjonowały 3 klasy o profilu sportowym, gdzie liczba godzin wychowania fizycznego była zwiększona o 6. W związku z powyższym ubędzie 60 godzin przedmiotu, co daje utratę 3,33 etatu nauczycielskiego. Dyrektor zaznaczył, że Wojciech P. legitymuje się najniższym stażem pracy spośród...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11506

Wydanie: 11506

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament