Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Akt ze sfery stosunków pracowniczych nie podlega kontroli sądu administracyjnego

12 listopada 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Sądy administracyjne orzekają w sprawach skarg na akty organów jednostek samorządu terytorialnego, podejmowane w sprawach z zakresu administracji publicznej. Skarga na akt, który nie ma takiego charakteru, podlega odrzuceniu.

- Pracownik urzędu gminy chce zaskarżyć zmianę w regulaminie wynagradzania, polegającą na obniżeniu maksymalnego poziomu wynagrodzenia, do sądu administracyjnego. Czy przysługuje mu takie uprawnienie?

Nie.

Zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych (dalej u.p.s.) pracodawca w regulaminie wynagradzania określa, dla pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę: wymagania kwalifikacyjne oraz szczegółowe warunki wynagradzania, w tym maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego. W myśl art. 39 ust. 2 u.p.s. w regulaminie wynagradzania można określić również: warunki przyznawania oraz warunki i sposób wypłacania premii i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11506

Wydanie: 11506

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament