Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dofinansowanie usuwania roślin z nieruchomości miasta i mieszkańców podlega VAT

12 listopada 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Podstawą opodatkowania świadczonych przez miasto usług jest suma wpłat mieszkańców oraz środków otrzymanych przez miasto od podmiotu trzeciego na realizację projektu, pomniejszonych o kwotę podatku należnego.

 

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 1 października 2019 r. (sygn. 0115-KDIT1-2.4012.454. 2019.2.KK) rozstrzygnął kwestię podstawy opodatkowania podatkiem VAT usługi świadczonej przez miasto, którego beneficjentami było zarówno miasto, jak i prywatni właściciele nieruchomości objętych pracami współfinansowanymi ze środków pozyskanych w ramach dotacji. Wniosek w omawianej sprawie złożyło miasto, będące czynnym podatnikiem podatku VAT. Zrealizowało ono zadanie polegające na mechanicznym i chemicznym usuwaniu roślin z nieruchomości. Część nieruchomości stanowiła własność Miasta, a część – mieszkańców, którzy zgłosili zainteresowanie udziałem w projekcie. Zadanie zostało sfinansowane częściowo z dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) oraz ze środków własnych miasta, a częściowo przez prywatnych właścicieli nieruchomości objętych pracami, przy czym właściciele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11506

Wydanie: 11506

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament