Powtórka z prawa gospodarczego
Rok temu u radców prawnych ocenę niedostateczną z tej części testów otrzymało 70 kandydatów do korporacji.
24 marca 2020 r. o godz. 10 odbędzie się część pierwsza egzaminu zawodowego dla radców prawnych i adwokatów. Do rozwiązania, na pierwszy ogień, będzie zadanie z prawa karnego. Kolejne dni to: prawo cywilne lub rodzinne; zadania z prawa gospodarczego oraz ostatniego dnia prawo administracyjne i zasady wykonywania zawodu lub z etyki. Wraz z Wydawnictwem CH Beck pomagamy przygotować się do egzaminu. Dziś powtórka z prawa gospodarczego.
Poręczenie
Poręczenie jest umową nazwaną (art. 876–887 k.c.), której celem jest zobowiązanie się poręczyciela względem wierzyciela do wykonania zobowiązania na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał.
Poręczyciel staje się odpowiedzialny jak współdłużnik solidarny, chyba że w umowie zastrzeżono inaczej.
Poręczenie może chronić każdą wierzytelność. Może dotyczyć zarówno długu już istniejącego, jak i przyszłego, do wysokości z góry oznaczonej. Bezterminowe poręczenie za dług przyszły może być przed powstaniem długu odwołane w każdym czasie. Poręczenie może być odpłatne lub nieodpłatne. Dłużnik nie jest stroną umowy poręczenia, poręczenie może zostać udzielone nawet bez wiedzy dłużnika.
W praktyce poręczycielem najczęściej jest bank. W chwili wymagalności wierzytelności wierzyciel może żądać według własnego uznania spełnienia świadczenia albo od dłużnika i poręczyciela łącznie (bez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta