Promocja nauki i wiedzy w biznesie
Dwie ustawy o innowacyjności, ułatwiające przedsiębiorcom prowadzenie działań badawczo-rozwojowych, doktoraty wdrożeniowe i powstanie Sieci Badawczej Łukasiewicz – taki most powstaje między nauką a biznesem.
Coraz więcej działań prowadzi do zacieśnienia więzi między polską nauką i biznesem.
Silna gospodarka to innowacyjne technologie i konkurencyjne produkty, które zagwarantować może jedynie nowoczesny, doinwestowany system badań naukowych i zreformowane podejście do metod organizacji uczelni oraz kształcenia przyszłych naukowców. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmienia polską naukę, dążąc do ściślejszego powiązania badań z potrzebami gospodarki narodowej, zwiększając jednocześnie potencjał innowacyjny polskich szkół wyższych i dostosowując ofertę edukacyjną do oczekiwań rynku pracy ‒ mówi wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.
Dwie ustawy o innowacyjności zwiększyły wysokość ulgi podatkowej na działalność badawczo-rozwojową do 100 proc. (i 150 proc. dla centrów badawczo-rozwojowych), a także doprecyzowały i rozszerzyły katalog kosztów kwalifikowanych do ulgi B+R (o środki inne niż trwałe i o formy zatrudnienia inne niż umowa o pracę)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta