Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspieranie idei uczenia się przez całe życie

15 lipca 2020 | Rachunkowość | Małgorzata Szczepańska

Zasoby ludzkie, a zwłaszcza ich wiedza i umiejętności pełnią szczególną rolę w rozwoju społecznym i gospodarczym. Obecnie ich znaczenie coraz szybciej rośnie i zawody związane z rachunkowością są tego najlepszym dowodem.

 

W 2020 roku podjęto program zdynamizowania rozwoju gospodarczego i społecznego państw Unii Europejskiej, który obejmuje m.in. promowanie systemów kształcenia w różnych formach, ułatwiających i wspierających uczenie się przez całe życie (ang. lifewide lifelong learning – LLL). Rozwijaniu idei LLL służą, uzgodnione w UE, ogólne zasady, mające zastosowanie na różnych poziomach administracji w państwach członkowskich oraz dla organizatorów edukacji zarówno formalnej, jak i pozaformalnej.

Polska aktywnie włączyła się w działania na rzecz polityki LLL. Zrealizowano wiele programów reformujących poszczególne obszary polskiej edukacji. W 2008 r., zgodnie z zaleceniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Europejskiej Ramy Kwalifikacji na rzecz uczenia się przez całe życie, rozpoczęto prace nad stworzeniem Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK). Na podstawie zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z 12 maja 2016 r. utworzono Międzyresortowy Zespół do spraw uczenia się przez całe życie i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK). W jego skład weszło jedenastu ministrów resortowych oraz minister w Kancelarii Premiera. Zespół, któremu przewodniczy minister edukacji narodowej, monitoruje wdrażanie oraz funkcjonowanie ZSK, zapewniając jego spójność z założeniami ram kwalifikacji w krajach UE....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11710

Wydanie: 11710

Spis treści

Okładka

Nieprzypisane

Zamów abonament