Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany w delegowaniu od 30 lipca

15 lipca 2020 | Prawo co dnia | Mateusz Rzemek

Wzrosną koszty zatrudnienia zagranicznych pracowników w Polsce. Nam trudniej będzie świadczyć usługi w UE.

Już za dwa tygodnie mają się zmienić przepisy o delegowaniu pracowników na terytorium UE. Sejm w środę zajmie się nowelizacją polskich przepisów, które mają wejść w życie od 30 lipca.

– Nowelizacja jest efektem wdrożenia dyrektywy 2018/957 z 28 czerwca 2018 r. zmieniającej dyrektywę 96/71/WE dotyczącą delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Każde państwo członkowskie UE ma więc obowiązek przeprowadzić te zmiany u siebie i każde będzie robiło to na swój sposób. Obawiam się, że polscy przedsiębiorcy delegujący pracowników do innych państw UE odczują te zmiany. Przykładowo, na potrzeby ustalenia minimalnej płacy pracownika delegowanego do wynagrodzeń nie będą zaliczane koszty podróży, wyżywienia i zakwaterowania, co istotnie może zwiększyć koszt delegowania – komentuje Przemysław Ciszek, radca prawny, partner w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11710

Wydanie: 11710

Spis treści

Okładka

Nieprzypisane

Zamów abonament