Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pesa szuka właściwego toru

15 lipca 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Pół miliarda straty poniósł producent taboru kolejowego i tramwajów w ubiegłym roku. Do końca tego ma się uporać z zaległymi dostawami i wyjść na plus. ROBERT PRZYBYLSKI

 

Przychody ze sprzedaży Pesy Bydgoszcz w 2019 r. wyniosły 1,2 mld zł i były o 22 proc. wyższe niż rok wcześniej, ale mimo to państwowa spółka odnotowała stratę. Na pogorszenie wyniku wpłynęły kary, odpisy i rezerwy utworzone w ciężar pozostałej działalności operacyjnej, w tym kara z warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), która zerwała kontrakt w związku z opóźnieniem dostaw zamówionego taboru.

Ostatecznie wynik EBITDA bydgoskiego producenta wyniósł minus 508 mln zł, w tym ponad 350 mln zł to rezerwy utworzone w związku z karami naliczonymi spółce.

– Ze względu na toczące się postępowania i negocjacje ostateczna wysokość kwot przeznaczonych na kary może być znacząco niższa – zaznacza Krzysztof Zdziarski, prezes Pesy. – Dla nas ważne jest, że zamykamy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11710

Wydanie: 11710

Spis treści

Okładka

Nieprzypisane

Zamów abonament