Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walka z Niemcami z epoki Gomułki

15 lipca 2020 | Rzecz o polityce | Paweł Kowal

Eksponowanie zagrożenia ideologią LGBT to wynalazek Władimira Putina.

Nie ma polityki zagranicznej i polityki krajowej, jest jedna polityka – dobra albo zła dla kraju. Jest polityka podporządkowana racji jednej partii albo racji stanu. Z kampanii wyborczej Polska wychodzi z polityką jeszcze gorszą niż przed kampanią i jeszcze bardziej podporządkowaną racji i interesowi jednej partii, a w zasadzie jej ścisłemu kierownictwu. A najgorsze, że każda kolejna kampania pod hasłem „całe zło pochodzi z Zachodu" popycha nas w sensie kulturowym na Wschód.

Ludzie powiadają, szczególnie ci, którzy na zasadzie mniejszego zła głosowali na Andrzeja Dudę: przynajmniej będzie stabilizacja. Chodzi im o to, że nie będzie sporu na linii prezydent–premier. Ale akceptują, że wszystkie ważne decyzje zapadną „zgodnie" na Nowogrodzkiej. Rzecz nie w tym, że czołowe postaci krajowej polityki pochodzą z jednej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11710

Wydanie: 11710

Spis treści

Okładka

Nieprzypisane

Zamów abonament