Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliony pracowników za tarczą finansową

15 lipca 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Do 3 mln zwiększyła się w środę liczba pracowników, których obejmuje ochroną tarcza finansowa PFR skierowana do małych i średnich firm. Ta liczba może szybko wzrosnąć, gdy pieniądze z tarczy popłyną do dużych firm. ANITA BŁASZCZAK

 

– Najważniejszym celem zarządzania kryzysem wywołanym przez Covid-19 było w miesiącach marzec–czerwiec zapobiegnięcie masowym zwolnieniom pracowników i upadłościom firm na skutek utraty płynności oraz załamania się przychodów – podkreśla Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, podsumowując dotychczasowe efekty tarczy finansowej PFR.

We wtorek został przekroczony próg 3 mln pracowników objętych jej ochroną w małych i średnich firmach. Ta liczba może rosnąć szybciej, gdy zacznie działać tarcza dla dużych firm. – Mamy w tej chwili ponad 100 złożonych wniosków, a ponad 300 firm jest w procesie ich składania – informuje Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR. – Już widać, że skala ochrony rynku pracy w czasie pandemii Covid-19 jest olbrzymia – zaznacza.

Miliardowe wsparcie

Z sięgających 57,6 mld zł subwencji tarczy finansowej MSP skorzystało 321 tys. firm. Łączna wartość wszystkich tarcz (w tym tarczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11710

Wydanie: 11710

Spis treści

Okładka

Nieprzypisane

Zamów abonament