Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedni się boją, inni lekceważą

15 lipca 2020 | Cywilizacja | Barbara Hollender Jacek Cieślak
„Przyjaciółki” –fotos z serialu Polsatu, na którego planie stwierdzono przypadek koronawirusa
źródło: materiały prasowe
„Przyjaciółki” –fotos z serialu Polsatu, na którego planie stwierdzono przypadek koronawirusa

“Rzeczpospolita” jako pierwsze poinformowała, że z powodu koronawirusa u jednej z osób ekipy aktorskiej przerwana została produkcja POLSAT-owskich „Przyjaciółek”.

Rozmawialiśmy z zakażoną osobą i również na jej prośbę nie podajemy nazwiska, ponieważ mógłby to być pretekst do ataku i hejtu. Część osób już poddała się testom, ale będzie musiała je powtórzyć. Obejmą blisko sześćdziesięcioosobową ekipę.

Koronawirus w ekipie filmowej

W Europie ruszają produkcje filmowe. W Polsce pierwsze ekipy wyszły na plan już w maju. Najpierw kręcono reklamówki, potem ruszyły seriale.

Przygotowuje się do zdjęć Tadeusz Lampka mówił mi, że jest w stosunkowo dobrej sytuacji, ponieważ może robić zdjęcia w nowych halach: przestronnych, z klimatyzacją, która wprowadza oczyszczone powietrze z zewnątrz. Zatrudnił wirusologa, dysponował wystarczającą liczbą pomieszczeń, był gotowy zapewnić ekipie posiłki dostarczane do specjalnie postawionych namiotów.

W tej chwili pracują ekipy około dwudziestu seriali. Ogromne obostrzenia obowiązują na wszystkich planach. Dezynfekcja, codzienne mierzenie temperatury, obowiązkowe maseczki dla ekipy, ograniczenie liczebności ekipy na palnie do minimum. A jednak koronawirus daje o sobie znać. W tym tygodniu z powodu choroby jednej z osób z ekipy aktorskiej przerwana została produkcja POLSAT-owskich „Przyjaciółek". Zdjęcia do serialu zostały wznowione na początku lipca.

„Z przykrością informuję, że w sobotę 11.07.2020 otrzymałem informacje o pozytywnym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11710

Wydanie: 11710

Spis treści

Okładka

Nieprzypisane

Zamów abonament