Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ziobry gra o rząd dusz

12 sierpnia 2020 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz

Minister sprawiedliwości ruszył na wojnę podjazdową z Jarosławem Kaczyńskim. I będzie się rozpychał.

Zjednoczona Prawica jest i była podzielona. Jarosław Kaczyński próbuje osłabić przystawki PiS, teraz grillując je zapowiadaną rekonstrukcją rządu. Porozumienie Jarosława Gowina pokazało przed 10 maja, że przystawką PiS nie będzie. Były wicepremier odzyskał sterowność nad własnym ugrupowaniem i jego posłowie nie przeszli na stronę największej partii władzy. Teraz Zbigniew Ziobro walczy o swoją podmiotowość. Szef Solidarnej Polski zabiega nie tylko o schedę na prawicy po Kaczyńskim, ale za pięć lat będzie chciał zawalczyć o prezydenturę Polski.

W PiS nie tylko nie ma dzisiaj następcy Kaczyńskiego, ale również silnego polityka, który mógłby być przyszłym kandydatem partii na prezydenta. Mamiona jest Beata Szydło, ale była premier ma w Zjednoczonej Prawicy więcej przeciwników niż w opozycji. Minister sprawiedliwości gra we...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11734

Wydanie: 11734

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament