Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lustracja nie dla rektora

12 sierpnia 2020 | Kraj | Izabela Kacprzak

Walcząc z rzekomym pomówieniem o współpracę z SB, rektor Politechniki Częstochowskiej robi sądowe wolty, które wstrzymują wyrok.

W maju prof. Norbert Sczygiol został ponownie wybrany na czteroletnią kadencję rektora Politechniki Częstochowskiej. Był jedynym kandydatem, otrzymał zdecydowaną większość głosów. Prof. Sczygiol mógł starać się o reelekcję, bo sąd do dziś nie orzekł, czy 12 lat temu złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne – skazujący prawomocny wyrok zamknąłby mu bowiem możliwość piastowania funkcji publicznych nawet na pięć lat. Tuż przed finałem procesu, w maju ubiegłego roku, prof. Sczygiol wycofał bowiem swój wniosek o autolustrację. Sprawa o kłamstwo lustracyjne we wrześniu ruszy więc od nowa, w innym sądzie, tym razem z oskarżenia IPN.

Norbert Sczygiol złożył oświadczenie lustracyjne jako dziekan wydziału Politechniki Częstochowskiej już w czerwcu 2008 r. Ale dopiero dziewięć lat później, we wrześniu 2017 r., Oddziałowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11734

Wydanie: 11734

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament