Nasza aktywność w Polsce ma służyć bezpieczeństwu
O szukaniu technologicznych odpowiedzi na zagrożenia, ofercie sprzętowej dla polskiej armii, wspieraniu społecznych inicjatyw, a także znaczeniu współpracy gospodarczej dla bezpieczeństwa mówi Wes Kremer, prezes Raytheon Missiles & Defense, odpowiadającego m.in. za dostawy systemu Patriot.
Raytheon i United Technologies niedawno połączyły się, tworząc Raytheon Technologies. Czy to duża zmiana w amerykańskiej branży zbrojeniowej?
Wes Kremer: W kwietniu Raytheon i United Technologies połączyły się jako równorzędne firmy w ramach fuzji, tworząc Raytheon Technologies. Nowa firma dzieli się teraz na cztery jednostki biznesowe: Raytheon Missiles & Defense, Raytheon Intelligence & Space, Pratt & Whitney oraz Collins Aerospace. Rozmiary i zakres działalności firmy w połączeniu z jej większą obecnością na rynku tworzą istotne efekty skali, które pozwalają nam tworzyć i dostarczać lepsze kompleksowe rozwiązania i technologie następnej generacji w szybszy i bardziej ekonomiczny sposób.
Warto wspomnieć, że firma Raytheon Technologies jest od dawna obecna w Polsce poprzez Pratt & Whitney Rzeszów, spółkę, której tradycje sięgają 1937 r. Collins Aerospace, Raytheon Missiles & Defense i Pratt & Whitney zatrudniają w Polsce ponad 5 000 pracowników.
Zarządza pan Raytheon Missiles & Defense, firmą produkującą zaawansowane systemy obronne. Co oferujecie w Polsce?
Raytheon Missiles & Defense jest znanym w branży zbrojeniowej dostawcą kompleksowych rozwiązań służących obronie i bezpieczeństwu. Nasza firma stawia sobie za cel sprostanie najtrudniejszym wyzwaniom...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta