Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nasza aktywność w Polsce ma służyć bezpieczeństwu

09 września 2020 | Nowoczesna broń | Zbigniew Lentowicz
Dzięki współpracy Raytheon Technologies z Centrum Nauki Kopernik warszawska młodzież poznaje tajniki techniki podczas warsztatów w FabLabie
źródło: materiały prasowe
Dzięki współpracy Raytheon Technologies z Centrum Nauki Kopernik warszawska młodzież poznaje tajniki techniki podczas warsztatów w FabLabie
źródło: materiały prasowe

O szukaniu technologicznych odpowiedzi na zagrożenia, ofercie sprzętowej dla polskiej armii, wspieraniu społecznych inicjatyw, a także znaczeniu współpracy gospodarczej dla bezpieczeństwa mówi Wes Kremer, prezes Raytheon Missiles & Defense, odpowiadającego m.in. za dostawy systemu Patriot.

Raytheon i United Technologies niedawno połączyły się, tworząc Raytheon Technologies. Czy to duża zmiana w amerykańskiej branży zbrojeniowej?

Wes Kremer: W kwietniu Raytheon i United Technologies połączyły się jako równorzędne firmy w ramach fuzji, tworząc Raytheon Technologies. Nowa firma dzieli się teraz na cztery jednostki biznesowe: Raytheon Missiles & Defense, Raytheon Intelligence & Space, Pratt & Whitney oraz Collins Aerospace. Rozmiary i zakres działalności firmy w połączeniu z jej większą obecnością na rynku tworzą istotne efekty skali, które pozwalają nam tworzyć i dostarczać lepsze kompleksowe rozwiązania i technologie następnej generacji w szybszy i bardziej ekonomiczny sposób.

Warto wspomnieć, że firma Raytheon Technologies jest od dawna obecna w Polsce poprzez Pratt & Whitney Rzeszów, spółkę, której tradycje sięgają 1937 r. Collins Aerospace, Raytheon Missiles & Defense i Pratt & Whitney zatrudniają w Polsce ponad 5 000 pracowników.

Zarządza pan Raytheon Missiles & Defense, firmą produkującą zaawansowane systemy obronne. Co oferujecie  w Polsce?

Raytheon Missiles & Defense jest znanym w branży zbrojeniowej dostawcą kompleksowych rozwiązań służących obronie i bezpieczeństwu. Nasza firma stawia sobie za cel sprostanie najtrudniejszym wyzwaniom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11757

Wydanie: 11757

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament