Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłopotliwa szczepionka na Covid

09 września 2020 | Świat | Andrzej Łomanowski

Przygotowany w ekspresowym tempie preparat już zaczęto używać w stolicy. Jednak sami Rosjanie są sceptyczni, uważając, że zrobiono go zbyt szybko.

„Przeszła wszelkie konieczne badania jakościowe w laboratoriach" – zapewniło Ministerstwo Zdrowia, informując jednocześnie, że wkrótce będzie ona rozsyłana do wszystkich regionów.

Jednak zarówno międzynarodowe środowisko lekarskie, jak i część rosyjskiego wyraża znaczny sceptycyzm w sprawie szczepionki. Nie przeszła ona bowiem wszystkich faz testowania zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia. Przede wszystkim zabrakło tzw. trzeciej fazy – szczepienia dużej grupy ochotników.

Z dostępnych informacji rosyjskich władz trudno się zorientować, czy i jak zamierzają to przeprowadzić. Z jednej strony cały czas część ich przedstawicieli twierdzi, że „Sputnik V" będzie testowany na 40 tys. ochotników (podobno zebrano już 25 tys. chętnych), z drugiej – inni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11757

Wydanie: 11757

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament