Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcę wyzwolić energię adwokatury

09 września 2020 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska
źródło: materiały prasowe

Czas obudzić śpiącego giganta – deklaruje prof. Maciej Gutowski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, który ogłasza, że wystartuje w zbliżających się wyborach na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej.

Był pan członkiem poznańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, następnie jej wicedziekanem, a od dwóch kadencji szefem wielkopolskiej palestry. Ponad dekadę angażuje się pan w działalność samorząd. Po co?

Kocham zawód adwokata. Wykonuję go od samego początku aktywności zawodowej. Uważam, że na naszą profesję nie można patrzeć wyłącznie przez pryzmat zarabiania pieniędzy – choć jest ono ważne – bo wtedy nasz samorządowy świat na naszych oczach stawać się będzie gorszy. Uważam, że powinniśmy mieć wpływ na to, w jakim środowisku żyjemy, więc zaangażowałem się w działalność samorządową.

Teraz czas na szczebel centralny?

Tak, chcę zostać prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej.

Dlaczego?

Bo chcę wyzwolić potężną energię, która drzemie w adwokaturze. Obudzić śpiącego giganta. Skończyć z wizerunkiem skostniałej, powolnej i reaktywnej palestry. Wykorzystać potencjał, który tkwi w środowisku, bo widzę, jak nieprawdopodobnie przedsiębiorczy i energetyczni są adwokaci w praktyce. Chciałbym tchnąć tę energię w samorząd, żeby był równie przedsiębiorczy, by ruszył do przodu. Ale i namowy wielu ludzi ze środowiska miały w tej sprawie istotne znaczenie.

Za wizerunek adwokatury skostniałej i bez pomysłów odpowiadają w dużej mierze jej członkowie. W tym zasiadający we władzach krajowych. Nowa Naczelna Rada...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11757

Wydanie: 11757

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament