Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W gospodarce wyraźnie widać ożywienie

09 września 2020 | Ekonomia i rynek | Marcin Piasecki
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Rzeczpospolita

Fabryki zgłaszają zapotrzebowanie na 50, 100, a nawet 200 osób. To wskazuje na odbicie – mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

 

Personnel Service niedawno opublikował raport, z którego wynika, że nastąpił znaczący odpływ z Polski pracowników z Ukrainy. Jak wyglądają te dane w szczegółach?

Krzysztof Inglot: Według danych NBP i według naszych szacunków średnio w Polsce w ub.r. przebywało 1,2–1,3 mln Ukraińców. W efekcie pandemii mieliśmy i mamy do czynienia z bardzo dynamicznymi odpływami Ukraińców z Polski. Tuż po wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce mieliśmy szczyt tych wyjazdów. Według Straży Granicznej w pierwszym tygodniu wyjechało ponad 200 tys. osób. Miały na to wpływ też przedłużające się prace nad pierwszą tarczą antykryzysową. My od początku walczyliśmy o wprowadzenie zapisów, które pozwolą obcokrajowcom na przedłużenie terminu pobytu czy pozwolenia na pracę w Polsce do 30 dni po zakończeniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11757

Wydanie: 11757

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament