Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS na nowych polach

09 września 2020 | Kraj | Michał Kolanko
Jarosław Kaczyński przed przyszłymi wyborami  chce pozyckać dla PiS  młody  elektorat
źródło: reporter
Jarosław Kaczyński przed przyszłymi wyborami chce pozyckać dla PiS młody elektorat

Najnowsza inicjatywa legislacyjna PiS to „Piątka dla zwierząt". Jarosław Kaczyński liczy na ponadpartyjne wsparcie w tej sprawie oraz poszerzenie elektoratu PiS.

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z szefem Forum Młodych PiS Michał Moskal zaprezentował pakiet zmian dotyczących ochrony zwierząt w Polsce. Zmiany są daleko idące. Jest to między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrola społeczna ochrony zwierząt, większe uprawnienia Inspekcji Weterynaryjnej, zmiany w przepisach dotyczących schronisk czy zakaz trzymania zwierząt na łańcuchach. Prezes PiS podkreślał, że teraz jest moment, by zająć się kwestią ochrony zwierząt.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita", ustawa może trafić do Sejmu już w najbliższych dniach. – Kierunek wskazaliśmy już w czerwcu, w trakcie naszej konwencji. Ustawa była przygotowywana przez nas kilka miesięcy. Jest to temat istotny dla wielu młodych ludzi. To nie jest temat lewicowy. Ustawa nie dotyka rolników w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11757

Wydanie: 11757

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament