Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

100 mln zł na nowe produkty, programy i technologie

09 września 2020 | Rachunkowość | Michał Kołtuniak

Automatyzacja i robotyzacja, rozwój aplikacji i zaawansowanych usług cyfrowych a także rolnictwo precyzyjne – to wybrane obszary badawcze konkursu Agrotech prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Od 10 września, do szóstego listopada Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych. Aplikacje mogą składać zarówno samodzielnie działający przedsiębiorcy, w tym mikro, mali i średni, jak i konsorcja złożone z firm lub przedsiębiorstw i jednostek naukowych (liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo). Konkurs prowadzony jest w zakresie działania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa" programu „Inteligentny rozwój".

Należy jednak podkreślić, że w tym przypadku konkurs nie dotyczy dowolnie prowadzonych prac B+R, ale takich, które oprócz wpisywania się w przynajmniej jedną tzw. krajową inteligentną specjalizację (co jest normą dla wszystkich konkursów prowadzonych z działania 1.1.1) dodatkowo pasują do założeń programu (ścieżki tematycznej) Agrotech. Chodzi więc o tworzenie produktów, usług, procesów lub technologii służących rozwojowi szeroko rozumianego sektora rolnego.

Wydanie: 11757

Wydanie: 11757

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament