Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi doradcze nabywane od komandytariuszy mogą być kosztem

26 lipca 2021 | Podatki i księgowość | SONIA CHOLEWKA

Spółka, która nabywa usługi doradztwa gospodarczego, biznesowego i strategicznego od ekspertów będących jednocześnie jej komandytariuszami, może wydatek z tego tytułu ująć w kosztach podatkowych.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 26 kwietnia 2021 r. (0111- KDIB2-1.4010.79.2021.1.BJ).

Wnioskodawca, będący spółką komandytową, prowadzi działalność w branży elektrycznej. W spółce dwie osoby fizyczne posiadają status komandytariusza, a także spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – status komplementariusza. Z uwagi na planowane zwiększenie efektywności prowadzonej działalności oraz w związku z planowaną reorganizacją, spółka planuje nabywać usługi doradztwa gospodarczego, biznesowego i strategicznego od osób będących ekspertami w tym zakresie, którzy równocześnie są komandytariuszami spółki. Komandytariusze będą świadczyć usługi na rzecz spółki w ramach prowadzonych przez siebie indywidualnych działalności gospodarczych. Spółka planuje zawrzeć z ekspertami odpowiednie umowy o świadczenie usług. W umowach tych będą zapisy przewidujące stosowne wynagrodzenie za usługi. Dodatkowo spółka będzie gromadzić dokumentację potwierdzającą wykonanie ww....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12022

Wydanie: 12022

Spis treści

Reklama

Zamów abonament