Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nawet na wakacjach nie jest nam łatwo odłączyć się od pracy

26 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Co drugi pracownik przyznaje, że nie wykorzystał w pełni urlopu za 2020 r., a ponad połowa odbiera na wakacjach służbowe telefony i maile.

 

– Nauczyliśmy się pracować, a teraz musimy nauczyć się odpoczywać – mówi Monika Fedorczuk, ekspertka rynku pracy Konfederacji Lewiatan, komentując wyniki najnowszego sondażu agencji zatrudnienia Randstad, który potwierdził, że Polakom nie jest łatwo oderwać się od zawodowych spraw nawet na wakacjach. Dla wielu osób stało się to jeszcze trudniejsze po wybuchu pandemii.

Chociaż w zeszłym roku część pracowników była wysyłana na przymusowe urlopy, to specjalnie nie zmniejszył się odsetek tych z urlopowymi zaległościami. Przyznaje się do nich co drugi uczestnik Monitora Rynku Pracy Randstad, a na każdą osobę z tej grupy przypadało średnio 10 niewykorzystanych dni....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12022

Wydanie: 12022

Spis treści

Reklama

Zamów abonament