Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski bon nie pomógł turystyce

26 lipca 2021 | Prawo co dnia | Katarzyna Wójcik
źródło: materiały prasowe

Bon jest wykorzystywany głównie w sezonie i nie przełożył się na popyt. Trzeba skupić się na promocji Polski jako państwa bezpiecznego i przyciągnąć zagranicznych gości – mówi Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Czy po zapowiedziach nowych obostrzeń, polegających m.in. na ograniczeniu dostępu do niektórych usług dla osób niezaszczepionych, spadł popyt na wycieczki do Grecji i Francji?

Każda informacja wypowiedziana przez przedstawicieli rządów dotycząca koronawirusa ma wpływ na popyt na usługi turystyczne. Zainteresowanie wyjazdami do Grecji jednak nie zmieniło się.

Jakie kierunki wybierają teraz Polacy?

Przede wszystkim te kraje, które mają najmniej restrykcji, ale też te, do których jeżdżono przed pandemią, czyli Grecję, Turcję, Hiszpanię, Egipt, Chorwację, Albanię, Bułgarię i Włochy.

Naprawdę turyści wciąż chcą jeździć do Hiszpanii, mimo sytuacji epidemicznej?

W Hiszpanii wciąż popularne są podróże na wyspy. Tam sytuacja jest opanowana. Jeden z polskich touroperatorów wprowadza właśnie szerokokadłubowy samolot na Gran Canarię.

Po wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla osób niezaszczepionych spadł nieco popyt na wycieczki poza Unię Europejską. Chodzi tu o Egipt, Tunezję czy Albanię.

Jakie problemy są związane z podróżowaniem w trakcie pandemii?

Od kiedy wprowadzono certyfikat covidowy, czyli unijne potwierdzenie zaszczepienia, ozdrowienia albo negatywnego wyniku testu, problemów jest coraz mniej. Nie ma na przykład konieczności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12022

Wydanie: 12022

Spis treści

Reklama

Zamów abonament