Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach

26 lipca 2021 | Ekonomia i rynek
Kampania zainicjowana przez PGG i TUW PZUW jest odpowiedzią na kryzys spowodowany pandemią
źródło: materiały prasowe
Kampania zainicjowana przez PGG i TUW PZUW jest odpowiedzią na kryzys spowodowany pandemią
Szkolenia, w których weźmie udział ponad 700 osób, potrwają aż do października
źródło: materiały prasowe
Szkolenia, w których weźmie udział ponad 700 osób, potrwają aż do października

Ze złych doświadczeń można wyciągać dobre wnioski. Przykładem kampania, którą rozpoczęły TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych i Polska Grupa Górnicza SA. Ma edukować, jak radzić sobie w krytycznych sytuacjach, takich jak pandemia.

Kryzys, którego doświadczyliśmy wskutek pandemii, nie tylko wpłynął na każdą dziedzinę życia. Udowodnił, jak nieoczekiwanie i nagle może się zmienić sytuacja, stawiając nas przed nowymi wyzwaniami. Niezależnie od tego, czy została wywołana przez czynniki wewnętrze czy zewnętrzne, zawsze wymaga odpowiednich procedur postępowania i dobrego przygotowania. Miarą odpowiedzialności jest przy tym umiejętność wyciągania wniosków z krytycznych sytuacji po to, by skutecznie stawiać im czoła w przyszłości. Temu ma służyć edukacyjno-informacyjna kampania TUW PZUW i PGG „Stan epidemii – dobre praktyki".

Ekspansja koronawirusa w sposób szczególny dotknęła branżę górniczą. Wyzwaniem stała się organizacja pracy w zakładach górniczych, których specyfika utrudnia zachowanie restrykcyjnych zasad reżimu sanitarnego, w tym przede wszystkim dystansu społecznego, a jednocześnie nie pozwala na dłuższe przestoje. Brak prowadzonych na bieżąco robót niezbędnych do przeciwdziałania zagrożeniom metanowym, tąpaniowym, wodnym czy pożarowym zwiększa ryzyko zawałów i zacisków wyrobisk, a tym samym zagraża pracownikom i mieniu spółki.

Dlatego tak ważne jest wypracowanie i utrwalanie dobrych praktyk na wypadek każdego kryzysu, a ten związany z pandemią uświadomił istnienie nowych zagrożeń. W przypadku Covid-19 wczesne rozpoznawanie ognisk zakażeń umożliwi szybką reakcję,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12022

Wydanie: 12022

Spis treści

Reklama

Zamów abonament