Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy stosuje się kod TP w jednostkach podległych ministrowi zdrowia

30 sierpnia 2021 | Podatki i księgowość | Marcin Szymankiewicz

Gdy powiązania między podmiotami leczniczymi będącymi stronami transakcji wynikają wyłącznie z powiązania ze Skarbem Państwa lub jednostkami samorządowymi lub ich związkami, w ewidencji sprzedaży JPK-VAT nie wpisuje się już oznaczenia TP.

 

Stosownie do § 10 ust. 4 pkt 3 rozporządzenia JPK_VAT, ewidencja sprzedaży JPK_VAT powinna zawierać oznaczenie „TP" dotyczące istniejących powiązań między nabywcą a dokonującym dostawy towarów lub usługodawcą. Przez powiązania pomiędzy nabywcą a dokonującym dostawy towarów lub usługodawcą rozumie się powiązania w rozumieniu art. 23m ust. 1 pkt 5 ustawy o PIT i art. 11a ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT (zob. art. 32 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT).

Do końca czerwca 2021 r. organy podatkowe przyjmowały, że z oznaczeniem „TP" powinny być ujmowane w ewidencji sprzedaży transakcje przeprowadzane pomiędzy podmiotami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament